novinky ze světa zoopunku

SKA VEČÍREK

Po měsíční pauze opět vyrážíme tento víkend na koncert. A to do dalekých Verměřovic u Letohradu, kde se koná festival obsazený špičkou československé ska scény. Začínáme od půlnoci, před námi zahrají Polemic, Fastfood a Prague ska conspiracy.

DALI JSME SE DO NOVINEK

Během měsíční pauzy, kdy jsme nekoncertovali, jsme se nijak neváleli, ale začali tvořit nový věci. Zatím funguje model, kdy Petr Svetr pošle text a Martin s Kubou vymyslí hudbu a melodii zpěvu. V plenkách jsou dvě písničky, ke kterým jistě přibydou brzy další. Můžete se těšit na jednu melancholickou střednětempovou věc a na jednu skapunkovou vypalovačku.

OHLÉDNUTÍ – RUDAVA - SLOVENSKO (28.7. 2007)

Na začátek takovou malou Einsteinovu hádanku. První výlet na Slovensko nás čekal poslední víkend v červenci. Nejmladší člen kapely jel s nejstarším v novějším autě. Nejnovější aparát se vezl v autě s jediným studovaným hudebníkem v kapele. Pozounista měl druhou kytaru v druhém autě. Menší auto je červené. Kytarista neměl možnost slyšet při jízdě nejčerstvějšího ženáče. Urostlejší řidič si dal při obědě pivo. Naše otázka zní: Jak je to daleko na Rudavu? Jak by řekl režisér Dušan Klein divákům Pátera Knoxe:“ Myslím, že jsme vám dali dostatek indicií….“

celé

PLAYLIST DLE FANOUŠKŮ

Do soutěže přišlo na 60 emailů. Bylo hlasováno pro 43 písniček, což nás těší, že nejsme kapela jen jedný nebo dvou hitovek. :-) Nejvíce hlasů dostaly tyto skladby a vytvořily tak váš ideální playlist. (psáno v abecedním pořadí)

celé

VÝHERCI SOUTĚŽE

Kuba, Bláža a Tomáš v úterý vylosovali výherce soutěže o raritní triko Peshaty. Cenu útěchy, kazetu „Děti ze stanice Zoo“ získávají Miroslav Mařík a Nikola Příhodová, hlavní cena poputuje Anně Sochové. Výhercům gratulujeme. Žádní notáři ani alkoholici nebyli losování přítomni. :-) Jak dopadl váš best playlist se dozvíte zanedlouho….

MORČE ZA VOLANTEM V EXTRA BALENÍ

Jakýsi fanoušek s nickem dadánek stvořil velmi crazy klip k Morčeti za volantem. Ke zhlédnutí je zde. :-)

OHLÉDNUTÍ – STRAŠICE + PŘEŠTĚNICE (21.7. 2007)

Nebe a dudy. Nikdy jsem nepochopil tohle slovní spojení. Proč se tak říká věcem protikladným? Určitě by se hodilo líp, třeba nebe a peklo, nebo dudy a kozenky. No nic, jednoduše řečeno, koncerty na Koupáku a v Přeštěnicích byly rozdílný naším výkonem až běda.

celé

PESHATA VE ŠKOLE

Žáci táborské školy Bernarda Bolzana měli možnost vybrat si vyzvánění na přestávku v podobě hudební mp3. Moc nás těší, že mezi vybranými je i náš Akvarista.

OHLÉDNUTÍ – OLŠÍ + SEDLČANY (14.7. 2007)

Mighty sounds se pomalu ale jistě stává nejdůležitější letní přehlídkou kapel stylu reggae, ska a punkové muziky ve střední Evropě. Tento rok udělal asi největší krok, kdy bez žádné velké hvězdy přilákal na 10.000 lidí. Přece jenom si ale říkáme, že nějakou velkou punkovou zahraniční hvězdu by to chtělo. Bad religion, Rancid, NOFX, Less than jake….

celé

NOVÉ CD HODNĚ PODNĚ

Ten, kdo byl v pátek v Praze, si jistě všiml naší předkapely Hodně podně a jejich zpěvačky, hostující v jedné naší „italské“ písni. Kristýnka si s námi dokonce zapěla už o den dříve v Českých Budějovicích. Slečny a pánové včera vydali své demo, které jim nahrál náš kytarista. Jak jim to dobře hraje se můžete přesvědčit na jejich "oficiální stránce" anebo na "bandzone profilu".