novinky ze světa zoopunku

O VÍKENDU V PARDUBICÍCH A HAVL. BRODĚ

Zítra se po roce podíváme opět do Ponorky v Pardubicích, tak doufáme, že přijdete v hojném počtu jako minule. V sobotu si zahrajeme na plese Rádia Brod, který pořádá Cecek, pořadatel pilný jako včelička. My hrajeme už od 21:00. Těšíme se na vás!

KONEČNĚ DOMA !

Po nekonečných letech jsme se konečně rozhodli odejít z webhostingu Fishdale a zařídili si svůj vlastní. Pro vás to vlastně neznamená vůbec nic, jen to, že po kliknutí na naší adresu zůstanete pořád u nás a nebudete nikam přesměrováváni. :-)

OHLÉDNUTÍ – ZLÍN (28.9. 2007)

Na Moravu jsme všehovšudy hépnili pouze dvakrát, ale tedová to stálo za to. Na dvůdenní šašeju do Kopřivnice a Ostravy vzpomněme pram včil a u bíra dáváme k dobru zkazky třeba o Láďovi s autobu…teda s fórom o Fantomasovi.

celé

CITÁT

"Vy se dneska chováte hůř než ty dechovkáři!" (řidič Jarda členům Peshaty po příjezdu do Tábora z Jihlavy - 1.3. 2008 2:50)

HLINÍKOVÉ VINGLÍČKY VS. HLADKÁ MOUKA

Po dvou měsících jsme se vrátili na "koncertní pódia" a vystoupení ve Skleníku v Chodově, ač jsme se malého prostoru hodně báli, se povedlo na výbornou. A co ta blbost v titulku? To se dozvíte časem z Ohlédnutí, které začíná Trumberka po zimním spánku opět psát. Možná už příští týden Ohlédnutí ze Zlína. :-)

LÁĎA PENÁL OPĚT ZA ŠKOPKAMA

Po dlouhých 10 týdnech jsme opět zkoušeli. Ládin už sádru počmáranou podpisy fanynek nenosí a vrací se pomalu, ale jistě zpátky do kondice. Včerejší zkouška naznačila, že pauza ve hraní v nás moc velký škody nenadělala. Od poloviny února se vracíme na pódia, tak se těšte.:-)

VYHODNOCENÍ VÁNOČNÍ SOUTĚŽE

Trvalo to déle, než jsme čekali, ale konečně jsme se dobrali k číslu odehraných koncertů za naší hudební kariéru. Láďa Penál a Petr Svetr vytáhli své kouzelné zápisníky a poznámky a vyřkli ortel. Ke dni 23.11. 2007 Peshata odehrála celkem 211 koncertů a 19.6. 1998 po koncertě v Orionu v Táboře jsme dostali celých 350 korun jako honorář. Výherci jsou Petra Svobodová, Martin Švec a Marek Řeháček, kteří v nejbližší době dostanou email, kde budou informováni o získané ceně. Gratulujeme!

HLASOVÁNÍ O NAŠÍ ÚČASTI NA FESTU MEZIBRÁNY

Druhý ročník festivalu Soumarrock Mezibrány vyhlásil soutěž o účast kapel. Dejte nám hlas a podpořte nás, děkujeme. :-)

RÁDIO PARANOMÁZIE IS BACK!

Před dlouhými čtrnácti lety započalo na kolejích VŠ v Českých Budějovicích vysílání rádia Paronomázie. Jedním z duchovních otců byl i Petr Svetr alias Vazelína. Výběry a vzpomínky z vysílání můžete najít zde .

CENNÝ ÚSPĚCH V JEDNÉ HITPARÁDĚ

Dnes nám přišel tento e-mail: Dovolujeme si Vám oznámit, že dle statistik měsíčních hlasování ryze soukromé a nekomerční hitparády české a slovenské hudby „chart4czechs“ se v rozmezí let 2002 až 2007 umístila Vaše píseň Příšera z jezera na celkovém pátém místě. Více informací "zde".

DO NOVÉHO ROKU S NOVOU CENOU CD!

Rok 2008 je brán jako rok velkého zdražení. Proto musíme bohužel zvednout cenu za poštovné a balné na náš merchandise na 90 Kč. Protože však vy, naši fanoušci a fanynky, jste pro nás to nejdůležitější, rozhodli jsme se všechna naše CD bez rozdílu prodávat na našem eshopu za vskutku úžasných 100 korun, abychom vám zvýšení poštovného vykompenzovali!

KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A ŠTASTNÝ NOVÝ ROK VÁM PŘEJÍ VŠICHNI SOUČASNÍ I BÝVALÍ ČLENOVÉ PESHATY

VÁNOČNÍ SOUTĚŽ

S blížícími se vánočními svátky jsme se i my rozhodli podarovat některé z našich fanoušků a fanynek. Ale nic není zadarmo. :-) Nejdříve nám musíte napsat odpovědi na dvě otázky. A to: Kolik Peshata odehrála celkem koncertů ke dni 23.11. 2007? Jaký honorář dostala Peshata po koncertu v táborském Orionu 19.6. 1998? Nejbližší tři tipy na každou z otázek získají hodnotné ceny z našeho shopu (CD, MC, trika, placky). Uzávěrka soutěže je 31.12. 2007. Odpovědi zasílejte na email: maredis@volny.cz

SKRÝCHOV SE OPĚT POVEDL!

Na dvě stovky lidí si našlo zasněženou cestu do „kulturáku“ ve Skrýchově. Láďa se zraněnou nohou se stal naprosto zaslouženě hrdinou večera. Budeme se společně s vámi těšit opět na duben.

VE SKRÝCHOVĚ HRAJEME !!

Po krátké zkoušce se Ládin rozhodl, že koncert ve Skrýchově dá. Zraněná noha mu samozřejmě brání, aby ukázal celé své bubenické umění, ale snad se to povede ke spokojenosti všech.

ZRANĚNÍ BUBENÍKA :-(

Smutná zpráva přišla z úst Ládi Benáka, našeho bubeníka. Při nedělním zápase v ricochetu špatně došlápl a až dnes, kdy bolest neodcházela, si došel k lékaři. Rozhodnutí doktora bylo velmi rychlý a Láďa putoval ihned na operační sál, kde mu spravili Achillovu šlachu. Týden si poleží v nemocnici, z toho důvodu musíme zrušit páteční koncert v Písku. O koncertě ve Skrýchově se rozhodne příští týden, podle toho, jak se bude zranění dál vyvíjet. Přejme Ládinovi brzké uzdravení.

BOKOVKY KUBY KUBÁNCE

Někteří příbuzní Kuby tvrdí, že už jako nemluvně se nechával rád houpat v kočárku a to s důrazem na druhou a čtvrtou dobu s občasnými synkopickými přírazy. Možná už v té době se projevila jeho láska k hudbě zvané swing.

celé

SERIÁL: NAŠE BOKOVKY

Nebojte se, náš seriál nebude o našich neexistujících milenkách, ani o našem šatníku a typu jeansů. Budeme se totiž zabývat kapelami, ve kterých naši členovci kdysi hráli anebo pořád hrají. Dozvíte se o našich krušných hudebních začátcích, o tom, co vlastně bylo před Peshatou, ale nevynecháme ani pikantní historky z „natáčení“ anebo hraní. První na řadu přijde Kuba Kubánec. Brzy se těšte.

OHLÉDNUTÍ – CHÝNOV (17.8. 2007)

Na Táborsku hrajeme asi tak často, jak často si Pepík uklízí svoje auto. Takže jsme rádi kývli na nabídku Volantu si s nimi zahrát v nedalekém Chýnově. Původně to prý měla být klasická zábava, ale jak my, tak ani Pardubičáci nehrajeme tři na tři, ani dva na jednu, takže se z toho nakonec vyklubal mini ska punk fest ještě s Němou výčitkou.

celé

SKA VEČÍREK

Po měsíční pauze opět vyrážíme tento víkend na koncert. A to do dalekých Verměřovic u Letohradu, kde se koná festival obsazený špičkou československé ska scény. Začínáme od půlnoci, před námi zahrají Polemic, Fastfood a Prague ska conspiracy.

DALI JSME SE DO NOVINEK

Během měsíční pauzy, kdy jsme nekoncertovali, jsme se nijak neváleli, ale začali tvořit nový věci. Zatím funguje model, kdy Petr Svetr pošle text a Martin s Kubou vymyslí hudbu a melodii zpěvu. V plenkách jsou dvě písničky, ke kterým jistě přibydou brzy další. Můžete se těšit na jednu melancholickou střednětempovou věc a na jednu skapunkovou vypalovačku.

OHLÉDNUTÍ – RUDAVA - SLOVENSKO (28.7. 2007)

Na začátek takovou malou Einsteinovu hádanku. První výlet na Slovensko nás čekal poslední víkend v červenci. Nejmladší člen kapely jel s nejstarším v novějším autě. Nejnovější aparát se vezl v autě s jediným studovaným hudebníkem v kapele. Pozounista měl druhou kytaru v druhém autě. Menší auto je červené. Kytarista neměl možnost slyšet při jízdě nejčerstvějšího ženáče. Urostlejší řidič si dal při obědě pivo. Naše otázka zní: Jak je to daleko na Rudavu? Jak by řekl režisér Dušan Klein divákům Pátera Knoxe:“ Myslím, že jsme vám dali dostatek indicií….“

celé

PLAYLIST DLE FANOUŠKŮ

Do soutěže přišlo na 60 emailů. Bylo hlasováno pro 43 písniček, což nás těší, že nejsme kapela jen jedný nebo dvou hitovek. :-) Nejvíce hlasů dostaly tyto skladby a vytvořily tak váš ideální playlist. (psáno v abecedním pořadí)

celé

VÝHERCI SOUTĚŽE

Kuba, Bláža a Tomáš v úterý vylosovali výherce soutěže o raritní triko Peshaty. Cenu útěchy, kazetu „Děti ze stanice Zoo“ získávají Miroslav Mařík a Nikola Příhodová, hlavní cena poputuje Anně Sochové. Výhercům gratulujeme. Žádní notáři ani alkoholici nebyli losování přítomni. :-) Jak dopadl váš best playlist se dozvíte zanedlouho….

MORČE ZA VOLANTEM V EXTRA BALENÍ

Jakýsi fanoušek s nickem dadánek stvořil velmi crazy klip k Morčeti za volantem. Ke zhlédnutí je zde. :-)

OHLÉDNUTÍ – STRAŠICE + PŘEŠTĚNICE (21.7. 2007)

Nebe a dudy. Nikdy jsem nepochopil tohle slovní spojení. Proč se tak říká věcem protikladným? Určitě by se hodilo líp, třeba nebe a peklo, nebo dudy a kozenky. No nic, jednoduše řečeno, koncerty na Koupáku a v Přeštěnicích byly rozdílný naším výkonem až běda.

celé

PESHATA VE ŠKOLE

Žáci táborské školy Bernarda Bolzana měli možnost vybrat si vyzvánění na přestávku v podobě hudební mp3. Moc nás těší, že mezi vybranými je i náš Akvarista.

OHLÉDNUTÍ – OLŠÍ + SEDLČANY (14.7. 2007)

Mighty sounds se pomalu ale jistě stává nejdůležitější letní přehlídkou kapel stylu reggae, ska a punkové muziky ve střední Evropě. Tento rok udělal asi největší krok, kdy bez žádné velké hvězdy přilákal na 10.000 lidí. Přece jenom si ale říkáme, že nějakou velkou punkovou zahraniční hvězdu by to chtělo. Bad religion, Rancid, NOFX, Less than jake….

celé

NOVÉ CD HODNĚ PODNĚ

Ten, kdo byl v pátek v Praze, si jistě všiml naší předkapely Hodně podně a jejich zpěvačky, hostující v jedné naší „italské“ písni. Kristýnka si s námi dokonce zapěla už o den dříve v Českých Budějovicích. Slečny a pánové včera vydali své demo, které jim nahrál náš kytarista. Jak jim to dobře hraje se můžete přesvědčit na jejich "oficiální stránce" anebo na "bandzone profilu".

PERNÝ TÝDEN

Tento týden nás čeká několik milých a příjemných věcí, ale i jedna veskrze nemilá a odporná.

celé