novinky ze světa zoopunku

KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠTASTNÝ NOVÝ ROK !

AKTUALIZOVALI JSME VLASTNÍ HISTORII

Příznivci se zalíbením v dějinách a archivářství se jistě zaradují z doplněné historie skupiny Peshata v sekci Kapela.

PRVNÍ MÍSTO, DÍKY!

Klip Záhada Beer Witch vyhrál hitparádu „5 od Zellera“ v pořadu Superpomeranč! Další týden sice už vypadl, nicméně i tak děkujeme všem za podporu!

VYCHÁZÍ KONCERTNÍ DVD

Zbrusu nové koncertní DVD s názvem Peshata na Krmelci aneb Sürový zážitek v produkci Kafis Film a Fishdale Records oficiálně vychází v sobotu 25. listopadu 2006. Najdete na něm syrový a surový záznam dubnového koncertu Peshaty na Krmelci, videoklip Záhada Beer Witch a několik dalších bonusů. Poprvé v prodeji na sobotním Krmelci, později i v našem eShopu. Za lidovou cenu 100 Kč! Pro všechny milovníky undergroundu!

PESHATA V SUPERPOMERANČI

Peshata natočila rozhovor o novém CD do pořadu České televize SuperPomeranč. Premiéra pořadu bude vysílána na ČT2 v tuto sobotu 18.11.2006 ve 12:45, repríza na ČT1 v pondělí 20.11.2006 00:15. V pořadu bude nasazen do vysílání náš nový videoklip Záhada beer witch.

NOVÝ ZPĚVÁK JE NA SVĚTĚ!

Tuto sobotu v Ústí nad Labem po třech měsících pilného zkoušení konečně světu představíme nového zpěváka Peshaty. Zove se Bláža alias Boreczek, pochází z Podkrkonoší, je studentem ČZU oboru Systémové inženýrství a nejen, že se stal naším nejmladším členem a rapidně tak snížil náš věkový průměr, ale vlil do našich starých žil tolik potřebnou novou krev a energii. Držte mu v sobotu palce! Bližší info o něm se jistě brzy dozvíte :-)

VE FÓRU OPIŠTE KONTROLNÍ TEXT

Možná jste si všimli, že v našem diskuzním Fóru přibyl jeden bezpečnostní prvek navíc, a sice výzva k opsání textu z malého obrázku do zvláštního rámečku. Při odesílání jakéhokoli vzkazu musíte text opsat (a to včetně velkých písmen!!!), jinak se text neodešle. Bráníme se tím automatům na SPAMY, které nám začaly Fórum zahlcovat nesmyslnou inzercí. Věříme, že vás tahle drobnost neodradí od diskuzí s námi.

CO POSLOUCHÁ MARTIN ?

Chcete vědět co poslouchá náš kytarista kromě jazzu a art rocku? :-) Odpověď najdete na serveru ipunk v pravidelné rubrice „Co poslouchá…“.

ROZTRŽENÝ PYTEL

Nebojte se, nikoho z nás nepotkala žádná nepříjemnost. :) Jen vám chceme říct, že se poslední dobou tak trošku roztrhl pytel s rozhovory. Dva zbrusu nové najdete na serverech MusicWeb a MetalForever. Další šance dozvědět se o nás něco, co třeba ještě nevíte (anebo jste se báli zeptat).

DVĚ RECENZE, KAŽDÁ JINÁ

V nekonečné síti internetu jsme ulovili další dvě recenze na novou platňu. Tentokrát říká jedna úplně něco jiného než ta druhá. Co člověk, to názor. Mrkněte sem a pak sem.

PESHATA NA RÁDIU ROCK MAX

Martin Trumberka byl hostem soutěžního pořadu Rocková 12 na rádiu Rock max . Pokud chcete slyšet, co náš kytarista ze sebe vykoktal, zapněte si zmiňované rádio tuto neděli 24.9. v 18:00 v premiéře a v reprízách v úterý a v pátek od 22:00. V okolí Zlínského kraje si nalaďte frekvenci 89,6 a 95,6 FM nebo lze pořad poslouchat na webu rádia.

POHOVOŘIL S NÁMI KVAKPUNKROCK.CZ

Zajímavým způsobem nás vyzpovídal Many z punk rockového serveru kvakpunkrock.cz. Sešli jsme se s ním na xchatu, kde jsme si vyrobili přezdívky, založili místnost a pak se tam zamknuli, aby nás při rozhovoru nikdo nerušil. :)

V TELEVIZI S ANDĚLEM

Po bezmála deseti letech existence kapely se nám konečně podařilo proniknout do vysílání jedné z tuzemských televizních stanic. V sobotní Noci s Andělem byl premiérově odpálen do éteru klip Záhada Beer Witch. Před námi hráli Hypnotix, po nás Lety Mimo. Bohužel, ani jeden z nás se na telku nedíval. Sakra. :) Klip zkoušíme prosadit i do dalších pořadů a televizí, ovšem jelikož nás netlačí žádná velká firma, jde to hodně ztuha. Kdybyste nás chtěli podpořit, zkuste někam napsat maila. Třeba dají dramaturgové na hlas lidu. :)

RECENZE NA iPUNKU

Další punk/rockově zaměřený server ztratil pár sympatických slov o našem novém stříbrném kotoučku. Přesvědčte se na vlastní oči tady .

ROZHOVOR NA FREEMUSIC.CZ

K dalšímu potlachání nad novou deskou a situací v kapele nás nedávno vyzvali legendární hudební publicisté Honza Šída a Milan Slezák. Mrkněte, co z toho vzešlo.

ROZHOVOR NA XKULTUŘE

Na progresivním plzeňském webu xkultura.cz vyšla nedávno recenze na Hru na doktora a teď si dala redaktorka Veronika Bergerová dostaveníčko s Martinem Trumberkou za účelem pořízení rozhovoru. Výsledek najdete tady.

JEŠTĚ JEDNOU MIGHTY PESHATA

Máme radost, že o nás píší i renomované tuzemské blogy. Na jednom z nich se objevil i tento poněkud svérázný a úzce profilovaný pohled na festival Mighty Sounds. Čtěte zde.

RECENZE Z MIGHTY SOUNDS

Mrkněte na nějaké ty postřehy a fotky z velmi povedeného festiválku Mighty Sounds. Pár slov je tam i o nás.

TRIČKA V SHOPU

Jak jsme slíbili, tak jsme učinili. Ode dneška si můžete v Shopu objednávat trička s logem z nového cédéčka. Když ho budete nosit, každý si s vámi bude chtít hrát na doktora! :)

MIGHTY SOUNDS, SEDLČANY A KOUPÁK

Příjemné hraní na příjemných festivalech za účasti příjemného publika. Tak by se asi dala shrnout naše koncertní sobota, kterou jsme zase po čase ukázali, že Peshata naživo hrát zdaleka nezapomněla. Holt si nás jen musíte najít. Jsme prostě momentálně poněkud koncertně vzácnější. :) Následující sobotu nás můžete vidět na Koupák Open Air Festu ve Strašicích u Rokycan. Vzhledem k hledání a zaškolování nového pěvce to bude na nějakou dobu zase poslední výstup, tak určitě doražte! Je tam krásně!

NOVÁ TRIČKA K DOSTÁNÍ NA MIGHTY SOUNDS

První série triček Peshata s novým designem bude v prodeji už tento víkend na festivalu Mighty Sounds. Následně se trička objeví i v nabídce Shopu na stránkách. Design se nese v duchu loga nové desky, tj. červený zdravotnický kříž na bílé textilii. Doufáme, že v areálu potkáme hodně zdravotních sester a bratrů. :) Těšit se mohou pánové ve velikostech L a XL, stejně jako slečny v dívčí velikosti M. Pozor! Počet je omezený.

PESHATA VE FAJN ROCK MUSIC

Jako host 156. dílu rozhlasového pořadu věnujícího se domácí rockové hudbě se představí kromě Dana Bárty a Another Way i skupina Peshata. Během profilu zazní ukázky z nové desky + rozhovor s jedním ze členů. Fajn Rock Music naladíte tady:

HEY OSTRAVA - severní Morava, Pá 7.7. od 22 hod. + Ne 9.7. od 22 hod.
HEY BRNO - jižní Morava, Pá 7.7. od 22 hod. + Ne 9.7. od 22 hod.
EGRENSIS - západní Čechy, Pá 7.7. od 21 hod. + Po 10.7. od 22 hod.
PRÁCHEŇ - jižní Čechy, Pá 7.7. od 22 hod. + Ne 9.7. od 22 hod.
ŠUMAVA - západní Čechy, Ne 9.7. od 21 hod.
METUJE - východní Čechy, Ne 9.7. od 22 hod. + Po 10.7. od 24 hod.
RELAX - střední Čechy, Po 10.7. od 23 hod. + Čt 13.7. od 02 hod.
VALC - Brno, So 8.7. od 16 hod. + Ne 9.7. od 19 hod.
LIMONÁDOVÝ JOE - Praha, Pá 7.7. od 20 hod. + Ne 9.7. od 15 hod. + Po 10.7. od 20 hod.

ADEPT NA NOVÉHO ZPĚVÁKA

Jak jste se na našich stránkách před časem dozvěděli, vyhlásili jsme konkurz na nového pěvce. Na výzvu se ozvalo na tři desítky lidí, z nichž však odvahu zavítat do naší zkušebny a zapět si s námi pár skladeb nakonec našlo jen osm z nich. Těmto patří naše uznání. Z těchto osmi jsme vybrali týpka jménem Tomáš Blažek (Bláža), se kterým teď zkoušíme a posléze se rozhodneme, zda se stane novým zpěvákem Peshaty.

PESHATA ZVAŽUJE ŽALOBU NA DEPECHE MODE

ZAHRAJEME NA MIGHTY SOUNDS

Festival Mighty Sounds v Olší u Tábora (14.-16.7.) bude dost možná jediným letním festem, na kterém se letos objevíme. Radši si ho teda hned teď zaškrtněte červeně v kalendáři. :) Zahrajeme ještě v původní sestavě, se Svetrem za mikrofonem.

PESHATA NA RÁDIU WAVE

Toto úterý nás uslyšíte mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou noční na Rádiu Wave v pořadu 4Q. Kterou skladbu z cd Hra na doktora průvodce pořadem Honza Pastor vybere,je i pro nás samotné tajemstvím. RW vysílá na frekvenci 100, 7 FM do celých středních Čech. Pokud bydlíte mimo tuto oblast, můžete si Radio Wave pustit na internetu

PRVNÍ RECENZE

Na webech Českého rocku , Freemusic , Musicwebu a Xkultury si můžete přečíst první recenze na CD Hra na doktora.

KUBA KUBÁNEC POSLAL NOTIČKY, JESTLI MI ROZUMÍTE?

V sekci Download si můžete stáhnout celý notový zápis ke skladbě Zamilovaný vodník. Doporučeno profesorům hudby, studentům konzervatoře, skladatelům, komponistům a jiným divným lidem. :-) Další notičky čekejte brzy.

PLACKY V SHOPU

Připínací placky Peshata o průměru 25 mm jsou již přidány do nabídky Shopu, takže si je můžete objednávat spolu s cédéčky. Jsou velice slušivé! :)

PRESSKIT NEJEN PRO MÉDIA

Všechno důležité o nové desce najdete aktuálně v sekci Downloads pod položkou “presskit - hra na doktora”. Jakákoli medializace vydání nového CD je vítána. Neváhejte nás kontaktovat. Není problém poskytnout CD k recenzi, další informace apod.