novinky ze světa zoopunku

OFICIÁLNÍ ZPRÁVA K HLEDÁNÍ ZPĚVÁKA

Asi jste si všimli, že se na stránkách už delší dobu poptáváme po pěvecké posile. Věc se má tak, že se náš hlavní vokalista Petr odstěhoval před rokem do Plzně a jelikož je navíc pracovně činný v Praze, pravidelné koncertování je momentálně nad jeho časové a organizační možnosti. Proto hledáme někoho, kdo by to na koncertech vzal za něj. Dejte vědět, kdyby vás kdokoli napadl. Díky.

PESHATA V MAXIMU

První kratičká recenze Hry na doktora je k vidění v květnovém čísle magazínu Maxim, který je právě na stáncích. Kromě ní je tam k vidění i celá řada výstavních dívek, které mají na první pohled dobré srdce a určitě umí i výtečně vařit. V takové společnosti se nám líbí, to zas jo. :)

NĚCO PRO VYZNAVAČE PLACEK

Poprvé v sobotu na Krmelci bude možné zakoupit památeční placku s motivem aktuálního loga Peshaty. Zanedlouho se položka objeví i v našem Shopu. Přišpendlit ji lze na jakoukoli část oblečení či těla.

KAMERY A TRIČKA NA KRMELEC!

Naše nové CD dítko přivítáme oficiálně a se vší pompou na svět během vystoupení Peshaty na jedenáctém Krmelci už tuto sobotu! Kromě obnosu na zakoupení stříbrného kotoučku si nezapomeňte vzít na sebe triko Peshata, anebo aspoň obyčejné bílé tričko. Před naším setem vám ho patřičně vyzdobíme, ať vám to sluší na koncertním klipu (a možná i živém DVD), pro něž se budou pořizovat záznamy. S tím souvisí i další výzva: Kdo má doma jakoukoli videokameru, nechť se přihlásí na telefonu 605 775 370. Video chceme stříhat z co možná největšího počtu záběrů, takže je každý další amatérský kameraman vítán. Samozřejmostí by v takovém případě byl volňásek na Krmelec a další výhody.

NOVÉ CD K DOSTÁNÍ I NA KONCERTECH TOTÁLNÍHO NASAZENÍ A ZNC

Cédéčko Hra na doktora zakoupíte nyní pohodlně i na koncertech spřátelených skupin Znouzectnost a Totální nasazení. Sledujte rozpis jejich koncertů, ať víte, kam si máte pro naše nové cédéčko přijít. :)

SOUTĚŽ O VOLNÉ VSTUPENKY NA PRAŽSKÝ KONCERT PRODLOUŽENA

Protože jsme získali dalších pár volných vstupenek na středeční koncert v Lucerna Music Baru, soutěž nadále trvá za stejných podmínek (viz. Novinky níže). Spěchejte, lístků není moc!

ZVÝHODNILI JSME PRO VÁS POŠTOVNÉ

Jelikož Česká pošta nemilosrdně ždíme naše a hlavně vaše kapsy, rozhodli jsme se zvýhodnit alespoň ty z vás, kteří si v našem shopu objednají více zboží. S platností ode dneška zaplatíte tedy za poštovné jen polovinu (35 Kč), pokud si objednáte zboží v hodnotě nad 399 Kč. Konkrétně, v případě nového cédéčka se vám tedy vyplatí domluvit se třeba s kámošem a objednat si rovnou dva kousky. Nemluvě o případu, kdy má někdo z vašich známých brzy svátek, narozky nebo jakékoli jiné vykutálené výročí.

SOUČÁSTÍ BOOKLETU JE I SPOLEČENSKÁ HRA NA DOKTORA

Jak už jste si asi stačili všimnout, nová deska si pohrává s doktorskou tematikou a to rovnou na několika frontách. Kromě obalu se samozvaným doktorem léčícím „nemocnou“ dívku pomocí hudby (skupiny Peshata), najdete na desce i píseň s názvem Hra na doktora, která vás pro změnu provede taktikami protřelého svůdce bytostí ženského pohlaví. Součástí bookletu je navíc i desková společenská Hra na doktora. Stačí vám figurky z Člověče nezlob se, jedna hrací kostka (obojí se dá vyrobit i z chleba:), a můžete si zahrát na doktora s námi. Každý hráč se stane na chvíli doktorem, který v sanitce vyráží za nemocnou pacientkou. Ten, kdo k ní dorazí jako první, vyhrává. Samozřejmě ale na každého cestou čeká spousta nástrah v podobě bludných patníků, zrádných stopek a jiných nevyzpytatelných nebezpečí. Stolní hra se hodí do hospody, na školní výlet nebo třeba na nudné nedělní odpoledne. Elegantně vás mimo jiné provede všemi texty z nové desky.

SOUTĚZ O VOLNÉ VSTUPENKY DO LUCERNY

Prvních pět lidí, kteří si od této chvíle objednají nové cédéčko na telefonu 777 650 782, dostanou volnou vstupenku na koncert v pražském Lucerna Music Baru 12.4.06. Podmínkou je samozřejmě, aby do Lucerny přišli, zaplatili objednané cédéčko a volňáska si vyzvedli. Ušetříte za poštovné i za koncert! :)

DESKU JSME VÍTALI V PÍSKU A VE SKRÝCHOVĚ

celé

NOVÉ CD OBJEDNÁVEJTE V eSHOPU

Dnes, tedy na Apríla, vyšlo oficiálně nové album skupiny Peshata. Zároveň byl i spuštěn nový web, v jehož eShopu si CD můžete ode dneška objednávat za skvělou cenu 200 Kč + poštovné. Kromě jednotlivých zájemců se mohou hlásit i nezávislí prodejci, kteří mají zájem CD prodávat ve svých distrech, on-line shopech nebo třeba na koncertech vlastních kapel. Na výhodné "velkoobchodní" ceně se určitě dohodneme. Pište na: maredis@volny.cz

NOVÁ DESKA A NOVÝ WEB UŽ V SOBOTU!!!

Symbolicky na Apríla, tj. 1. dubna 2006 vychází nová deska skupiny Peshata s názvem Hra na doktora, což je zároveň i název jedné z nejzásadnějších písní, kterou na desce najdete. Lisované CD Extra vyjde pod hlavičkou Fishdale Records a od soboty bude možné objednat si ho v eShopu na nově spuštěném webu.

ZÁHADA BLAIR WITCH DNES NA ČT 1

Jak už jsme avizovali, součástí nového cédéčka bude i videoklip k písni Záhada Beer Witch, kterážto je lehkou parodií na kultovní horor Záhada Blair Witch, který po naší dohodě s generálním ředitelem Janečkem uvede dnes ve 23:15 ČT 1. Tak na něj mrkněte, ať se pěkně naladíte na náš klip. Doporučujeme film sledovat pokud možno o samotě, se zhasnutými světly a za bouřky.

XII. TITANIC (REKONSTRUKCE)

Na úplný závěr playlistu nové desky jsme zařadili jednu léty prověřenou, do nového kabátku převlečenou tutovku. Titanic je jednou z mála skladeb z období prvních dvou demosnímků, kterou hrajeme dodnes naživo, a protože se naše aranže za tu dobu poněkud proměnily, rozhodli jsme se vám tu proměnu dokumentovat zařazením aktuální verze na novou desku. Schválně si můžete obě verze porovnat.

XI. POVLTAVSKÉ PIVÉNY

Lahodné šplouchání říční vody si vás podmaní hned zkraje této zhudebněné pocty všem vodákům světa. Píseň svižně plyne v rytmu pádel nořených do ševelící vody v nepravidelném rytmu nekoncentrovaných zadáků a ještě méně koncentrovaných háčků. Tak jako ve starých řeckých bájích lákaly proradné sirény zmámené námořníky na skaliska, lákají na dolním toku Vltavy proradné pivény žíznivé vodáky na ostré kameny v zátokách s pivními kiosky. Čest jejich památce!

X. MRAVENČENÍ

Vliv kyseliny mravenčí na sexuální apetenci zatím nebyl literaturou uspokojivě popsán. Proto jsme se rozhodli, že si na zmíněnou problematiku pěkně posvítíme. Dva hlavní hrdiny jsme zastihli jednoho horkého letního dne na břehu řeky, ve vysoké trávě a hustém kapradí, kterak si navzájem pomáhají z ještě navlhlých plavek. V zápalu vášně si nevšimnou toho, že pod travnatým porostem bydlí početné společenství malých, rezatých mravenců. A tak se začnou dít věci...

IX. POTLACH

Tato píseň se měla původně jmenovat Vítej brachu na potlachu, ovšem v zájmu úspory tiskařské černi jsme se nakonec rozhodli její název zkrátit na jednoslovný Potlach. Odkrýváme zde nepříliš známé stránky trampingu a čundráctví, jemuž se v našich končinách aktivně věnuje zhruba 4% obyvatel. Vítejte v hlubokých lesích, kde praská oheň, šumí koruny stromů a hučí klády. Skladba se mimo jiné měla objevit na oficiálním soundtracku k americkému filmu Zkrocená hora, ovšem nakonec jsme se s produkcí nedohodli na penězích.

VIII. HRA NA DOKTORA

Hráli jste si jako malí rádi na doktora? Zastáváme názor, že se tahle hra dá úspěšně hrát i v dospělosti. Stačí jen mít dobrou taktiku. Hrdina naší písně ji má a celkem zdárně ji aplikuje na svých cestách po celém světě. Aktuálně vyrazil na Slovensko, kde mu ovšem plány zkřížil zuřivý bača. Romantické písni, plné dechových fines a klenutých flétnových exhibic, to dodává patřičnou gradaci. Bude vám z toho běhat mráz po zádech.

VII. LOVOSICE

Lovosice jsou obec, která proslula jak svou délkou, tak i společnou zálibou tamních obyvatel. Všichni tam totiž rádi loví. Ještěrky, jeleny a nebo třeba ženy. Zejména pak blondýny. V lovecké písni z Lovosic se to zkrátka lovci a lovenou zvěří jen hemží. Tak tiše, ať nikoho nevyplašíte!

VI. O (MU)SLIMÁKOVI

Žil byl v lese jeden slimák, který se jednoho suchého dne rozhodl přivolat vláhu přímluvou u samotného Aláha. Na druhý den skutečně sprchlo, ovšem slimák nebyl dostatečně vděčný, za což ho do roka a do dne stihl zasloužený trest. Orientální píseň vhodná k břišním tancům v prostředí lokálních harémů.

V. VĚNEČNÍCI OBECNÍ

V dnešní době, kdy lidstvo proniklo už takřka do všech skulin a záhybů naší planety, je stále těžší objevit byť jen novou bakterii. Nedávný objev českých vědců proto vyrazil dech odborné i laické veřejnosti na celém světě. Na územi České republiky totiž objevili zcela nový druh savce. Dali mu jméno věnečník obecný, a to podle signifikantní vlastnosti, kterou se vyznačuje. Tak jako kupříkladu slepice klade vajíčka, věnečník klade věnce. Této činnosti se věnuje po celý rok a zejména pak o státních svátcích.

IV. ZAMILOVANÝ VODNÍK

Láska kvete nejen mezi lidmi různých či stejných pohlaví, ale i mezi lidmi a vodníky. Těžko říct, zda bude někdy podobné partnerství zákonem registrováno. Hrdinovi naší písně, světle zelenému vodníkovi od nejmenovaného rybníka, by to ale stejně mohlo být jedno. Sličná pradlena Helena totiž jeho fanatickou lásku neopětuje. Vodník se tak uchyluje do říše nenaplněných snů. V tom příběhu se nejspíš pozná každý z nás.

III. PASÁČEK ZLATOKOP

Nelákala vás někdy romantická představa dobývání zlata na divokém Západě? Hrdinu naší písně tedy rozhodně ano. Jen s tím rozdílem, že své štěstí zkouší místo kdesi v severní Kalifornii na zahradě před svým domkem. Pomáhá mu v tom i jeho partnerka. A spolu nakonec objeví opravdový zlatý důl. Co by to ale bylo za příběh, kdyby všechno bylo tak růžové, jak se na první pohled zdá...

II. NA SANÍCH

Jedna z písní, kterou už jistě znáte z koncertů. Vlastně druhá nejstarší skladba na nové desce. Vypráví o zálibě dvou kamarádů v jízdě na saních. Jak se ale postupně dozvíte, chlapci nejezdí na obyčejných saních. K jeskyni ve stráni chodí budit šestihlavé saně, na které pak proti jejich vůli nasedají a nechají se vozit po kraji. Saně z toho nejsou zrovna nadšené a tak je taková jízda vpravdě adrenalinovým zážitkem. Však taky píseň řádně frčí kupředu. Budete si muset držet klobouky!

I. ZÁHADA BEER WITCH

V případě úvodní skladby celého alba jsme se nechali inspirovat nízkorozpočtovým hororem Záhada Blair Witch. Nejen v lesích kolem Marylandu se dějí podivné věci. Lesy v okolí obce Prasetín jsou taky pěkně zrádné. Příběh skupiny kamarádů, kteří se vydají do lesa na výlet uvidíte i zfilmovaný v historicky prvním videoklipu naší skupiny. V příběhu se bloudí, kroutí se mapy, rozhrnují se houštiny, prozkoumávají neznámé objekty a nakonec všechno dobře dopadne.

DOBŘE VYHLAZENÁ DVANÁCTKA

V následujících dvanácti dnech vám postupně představíme všechny písničky, a to ve stejném pořadí, v jakém je najdete na nové desce. Stručně vám naznačíme, o čem jsou, jací hrdinové v nich vystupují a kde se odehrávají. Co píseň, to věru silný příběh! :)

DESKA VYJDE NA APRÍLA

Ledy se hnuly, opona padá, kostky jsou vrženy! Nové album skupiny Peshata spatří definitivně světlo tohoto pestrobarevného světa na Apríla, tedy 1. dubna 2006. Cédéčko vyjde pod domovským, k tomuto účelu nově vybudovaným labelem Fishdale Records. V nejbližších dnech čekejte spoustu dalších informací.

KDO TO VYDÁ

Všech 12 skladeb na novou deskuje už je pohromadě. Aktuálně diskutujeme o tom, pod jakou hlavičkou album vydáme. Testujeme zájem tuzemských firem a podle výsledků jejich reakcí uděláme definitivní rozhodnutí, zda si CD vydáme sami či zda se s ním schováme pod ochranná křídla nějakého labelu.

NOVÝ WEB NA SPADNUTÍ

Tak jako je pomalu na spadnutí nová deska Peshaty, spadne na vás i svěží nový web, kde už nenarazíte na rubriky bez obsahu, beze smyslu či bez čehokoli jiného důležitého. Snad vám nebude padat. :)

CHCETE SE PODÍLET NA CD?

Příprava CD a reklama k jeho vydání nebude zrovna zadarmo a tak se nebráníme jakémukoli nápadu na finanční či produktovou účast na tomhle projektu. Jako protihodnotu můžeme nabídnout reklamní prostor na obalu, webu apod. Zkrátka a dobře, má-li někdo firmu, která by chtěla nějak přispět k vydání nebo propagaci našeho CD, a posluchači Peshaty jsou pro ni zajímavá cílovka, nechť se ozve na: fishdale@centrum.cz. Předem díky za nápady.
<< předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další >>