novinky ze světa zoopunku

DNES V JIHLAVĚ

Jediný květnový koncert odehrajeme právě dnes od 19:00 v Jihlavě na NA ZDRAVÍ FESTU. Po nás N.V.U., Dukla vozovna a Volant.

DNES MILENIUM TÁBOR

Český hydrometeorologický ústav hlásí pro dnešní den silné bouřky a krupobití. Není lepší řešení než se před špatným počasím schovat v Miléniu. :-) Od 21:00 uslyšíte Assort plastic, Volant a Peshatu. Prvních 70 příchozích na koncert , se vstupenkou z předprodeje nebo se vstupenkou koupenou na místě, dostane u vstupu dárek buď v podobě cd Hra na doktora, cd Svět za sifonem anebo kazetu !! Děti ze stanice ZOO. Těšíme se na Vás.

DUBNOVÉ NEWS

Neflákáme se, ale skládáme. Dvě skladby máme rozdělaný ve zkušebně, minimálně další tři jsou v hlavě, v kompu nebo textově na papíře. Uvidíme, ale jestli projdou naší tvrdou autocenzurou. Autocenzura je mimochodem pěkná svině. Víte o tom, že na cd "Zvířátka nemohou zasadit kouzelný strom" se díky tomu nedostaly tři skladby?? Ale možná je uveřejníme příští týden !! V dubnu nás můžete vidět 20. dubna v Jindřichově Hradci a o týden později v Táboře v Mileniu.

LITOMĚŘICE

Po vynikajicím víkendu v Ledči a v Praze tuto sobotu 16.3. zavítáme poprvé do Litoměřic. Poprvé a ještě s Houbou? Těšíme se moc.

ZIMNÍ SPÁNEK SKONČIL.... ALOU DO AKCE !

Loni 25.listopadu jsme v Písku naposledy hrábli do strun, abychom se uchýlili k 2,5 měsíčnímu odpočinku. Tento týden opět v plné palbě zahajujeme koncertní show plné vtipu, akce, tance, melodií tak charakteristické pro Peshatu. Přijďte se podívat v pátek do Ledče n/Sázavou a v sobotu do Vagónu v Praze.

ZASE MÁME ŠTĚSTÍ :-)

Vypadá to, že se nám ten meteor opět vyhnul. To máme ale štěstí. :-) Tak Vám můžeme s klidným svědomím popřát krásné Vánoce i celý nový rok. Děkujeme za Vaši podporu a přízeň v roce 2012 a těšíme na Vás další rok.

Tento víkend Peshata + Swingband naposledy

Slavíme 15 let od svého vzniku, při této příležitosti jsme se rozhodli spojit své síly se swingovým orchestrem a připravit tak pro diváky nevšední zážitek. Klasickou sestavu doplní 14 členů dechové sekce, vokální kvarteto, akustická kytara a perkuse pod taktovkou Jakuba Valeše. Uslyšíte veselé příběhy o zvířatech a jiné havěti, punkový odvaz s bohatými swingovými aranžemi a plným orchestrálním zvukem.

V pátek 23.11. se koná první a poslední pražský koncert Peshata + Swingband Tábor, v Rock café na Národní třídě.

V sobotu zahrajeme v témže složení na retro plese v Písku. Těšíme se na obě akce!

TENTO PÁTEK V LUKAVCI U PACOVA !

Totální nasazení, Deratizéři a Mothers angel. Celou akci odstartujeme už ve 20:15 !! Minule to byla skvělá pařba, doufáme, že se bude opakovat i letos.

DNES V PARDUBICÍCH

Po dlouhé době se dneska vracíme do Ponorky, Kulturní zřízenost s námi, my cca od 22:30. Těšíme se.

LISTOPADOVÉ KONCERTY

9.11. Pardubice, Ponorka 16.11. Lukavec u Pacova, KD ( + Totální nasazení, Deratizéři...) 23.11. Praha, Rock café (+ Swingband Tábor, Hodně Podně) 24.11. Písek, KD (+ Swingband Tábor)

DNES HOLIDAY CONTINUES !!

Dnes v Doubí sympatický festival Holiday continues I., hrajeme ve 22:30.

VÍKENDOVÉ KONCERTY

Po měsíční dovolené jsme zpátky! V pátek se s radostí vracíme do Jistebnice, kde předskakujeme slovenské legendě INEKAFE, start je od 19:00, my přijdeme na řadu asi o půl deváté. U nás lze stále zakoupit lístky za původní předprodejní cenu 250,-, ale pouze do středy (zájemci ozvěte se na maredis@volny.cz). O den později poprvé zahrajeme v Březnici na místním Rockfestu. Zde kvůli večernímu divadelnímu představení Pepy Sojky vystoupíme už v 16:30! Těšíme se na Vás!

PROPRŠENÝ DVOJÁK

Nevzpomínáme si, kdy naposledy jsme měli takovou smůlu na počasí jako včera. Stovky lidí na Footfestu a zrovna těsně před naším začátkem začal znovu vydatný chcavec, děkujeme těm několika desítkám , kteří zůstali před pódiem a zapařili. Pršelo tak vydatně, že Láďovi zmokly bubny. A některým z nás moklo i na vedení, protože hráli jako na koncertě se Swingbandem. V Sedlčanech celý den nepršelo.... až tak hodinu před naším příjezdem začalo a už v podstatě v lepším případě mrholilo stále. Lidi ale byli fantastický a i díky jim jsme si náš poslední koncert před měsíční pauzou vydatně užili. A nemuseli jsme tentokrát ani panákama lákat do pařícího a hystericky řvoucího kotle. :-) Děkujeme VÁM!A za měsíc naslyšenou a viděnou.

SOBOTNÍ DVOJÁK

V sobotu nás čeká dvoják. Nejdříve od 18:45 zahrajeme na Footfestu (+TN, zakázanÝ ovoce, Sto zvířat, Škwor....) a poté se přemisťujeme jako každý rok do Sedlčan na Rock fest (+Volant, Záviš...). POZOR v Sedlčanech si lze u nás zakoupit vstupenku na INEKAFE 31.8. v Jistebnici za předprodejní cenu 250,-!!!

Bioslavnosti a Mighty sounds

Pentalogie společných koncertů Peshaty se Swingbandem se tento víkend přehoupne do své druhé poloviny. V sobotu nás čeká od 21:30 Staré Město(okr. Šumperk) a druhý den zahajujeme od 13:00 na Jan Hus stagi nedělní program Mighty sounds. Poté nás čeká tedy ještě jeden závěrečný koncert. Příběh o zoopunku a swingu se uzavře 23. listopadu v Praze v Rock café. :-)

ČERVNOVÉ KONCERTY

Po sobotním skvělém Žižkově náměstí si tuto sobotu 23.6. zahrajeme ve Škvorci u Prahy na festivalu Rock´n´roll na hřišti a poslední červnovou sobotu přijedeme do Bechyně na Duha fest.

PESHATA OPĚT SE SWINGBANDEM

Dnes 16.června od 18:00 ožije Žižkovo náměstí v Táboře. Nejprve předkapelou Hodně Podně a posléze opět unikátním spojením Peshaty se Swingbandem Tábor. Akce je zdarma, sluníčko bude, nebojte se přijít. Orientační harmonogram: V 18:00 začnou Hodně Podně , po 19. hodině se budeme připravovat na pódiu my. Vzhledem k fotbalovému zápasu našich s Polskem, a k našim neutuchajícím sympatiím k duu Baroš - Bílek, se budeme snažit skončit se začátkem tohoto zápasu (20:45). :-)

V PÁTEK VAGÓN - SLAVÍME NAROZENINY !!

Po včerejší zkoušce pár info k pražskému pátečnímu koncertu: uslyšíte minimálně 7 skladeb, které nemáme v obvyklém playlistu, zabrousíme i do starých cd, dočkáte se úplné novinky, jako host s námí vystoupí trumpetista ze Swingbandu Tábor. Přijďte si užít náš narozeninový koncert se skvělými hosty Dilemma in Cinema a Deratizéry. Těšíme se na Vás!

VIDEOKLIP NA SVĚTĚ

V sekci video najdete ...ehm... nový videoklip. :-)

POSLEDNÍ INFO K MILÉNIU

Do Milénia se pouští ve 20:00, hrát se začíná ve 21:00. Konkrétni časový harmonogram prosím nehledejte, je určitě dobré být na místě včas, ať o nic nepřijdete. :-) Bonus na poslední chvíli. Prvních 40 příchozích, kteří si budou kupovat vstupenku na místě, dostane zdarma cd Svět za sifonem nebo Hra na doktora. Milenium se otevírá ve 20:00!!!!

ŠEST DŮVODŮ PROČ BÝT V SOBOTU V MILÉNIU

 1. Největším sobotním lákadlem je bezpochyby spojení živelnosti Peshaty a vytříbených dechových a vokálních kousků Swingbandu Tábor. Tohle jste jistě ještě neslyšeli.
 2. V playlistu budeme mít minimálně 16 skladeb, a buďte si jisti, že uslyšíte i dlouho neslyšené pecky v různých aranžích.
 3. Po dvou letech režisér Ondřej Karpíšek dokončil videoklip ke skladbě Legendární vegetarián, který bude mít na koncertě premiéru.
 4. Na koncertě bude mít premiéru i zbrusu nová skladba Peshaty složená speciálně pro tuto chvíli.
 5. Hosté ve složení Deratizéři, Covers for Lovers a Hodně Podně nabídnou porci velmi kvalitní, různostylové a zábavné muziky. Dočkáte se i křtu dvou cd (Covers for lovers – Dobrý zprávy, Hodně Podně – Skládačka)
 6. Koncert se bude audiovizuálně natáčet. S natočeným materiálem ještě v tuto chvíli netušíme, co provedeme, ale není to snad důvodem být přítomen a zvěčněn na této unikátní akci? :-)

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA MILENIUM

Lístky na sobotní koncert jsou stále v prodeji v OD Dvořák - knihkupectví Orion(zde je možno lístky zakoupit pouze do páteční páté hodiny) nebo ve Sportbaru Olympia(zde možno zakoupit i v sobotu dopoledne).

DĚKUJEME ZA VČEREJŠÍ VELBLOUD, KONCERT ROKU PŘED NÁMI

Po včerejším skvělém Velbloudovi alias Mighty baru v Českých Budějovicích všechny zbytky svých sil a energie zacílíme na příští sobotu, kde řádně oslavíme naše 15. narozeniny. Máte se opravdu na co těšit, sledujete naše weby, profily, facebooky ať nepřijdete o nějakou důležitou informaci.

ZÍTRA VE VELBLOUDU V ČB

Ve čtvrtek 5. dubna se vracíme po dvou letech do našeho oblíbeného klubu Velbloud(Mighty bar) v Českých Budějovicích. Začíná se ve 21:00 Piknikem a poté nastoupí naše eskadra. Možná uslyšíte skladby dlouho neslyšené. Těšíme se na Vás

SOBOTNÍ VAGÓN

Tuto sobotu zahrajeme jako hosté na křtu cd Volantu v pražském klubu Vagón. Začínáme krátce po deváté večerní.

PLÁNY NA ROK 2012

Vypadá to, že se v Peshatě nic moc neděje, přesto naše plány na letošní rok nejsou zas tak malé. Tak co máme tedy v plánu?

 • uveřejnit skladby z posledního nahrávání se Swingbandem Tábor – nahráno máme, nyní se míchá, do konce ledna by mohlo být hotovo
 • dokončit klip – s režisérem Ondrou jsme stále v kontaktu, natáčení visí na nedostatku času dalších účastníků klipu
 • koncerty k našim patnáctinám v doprovodu Swingbandu Tábor – koncerty jsou v jednání, přece jenom se jedná o nákladný projekt… zatím se můžete těšit na 14. dubna na táborské Milénium
 • koncerty na Moravě – opravdu se snažíme akce domluvit už nějaký ten rok, pokud by ale někdo chtěl náš koncert na Moravě zorganizovat, napište, bude to určitě jednodušší a rychlejší
 • koncert ve staré sestavě – kdy jindy, bychom se mohli zas sejít a zablbnout si, než při 15.výročí, že?
 • začít skládání nových věcí – některé už máme v hlavě,v mp3 nebo uschované v šuplíku
 • nová trika k patnáctinám Peshaty – čím dříve ubudou stará trika, tím rychleji přibudou trika nová … využijte naši akci v eshopu :-)

DO NOVÉHO ROKU NOVÉ ZMĚNY V ESHOPU

Pozor akce! Od začátku roku jsme snížili cd Svět za sifonem na krásných 50,- Kč. K tomu ke každé objednávce trička nebo triček dostanete cd Svět za sifonem nebo Hra na doktora ZDARMA, dle vašeho výběru. Akce platí do vyprodání cd.

PESHATA PŘEJE ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK !

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Nejblíže 5 správným tipům byl Lukáš Lang a Vít Novák. Výhercům gratulujeme. Správná odpověd : Příští úterý začneme nahrávat tyto skladby : Příšera z jezera, Akvarista, Morče za volantem, Nevěřte žralokům a Zásady protiklíšťové obrany. Máte se na co těšit. :-)

VÁNOČNÍ SOUTĚŽ

POZOR máme tady rychlou vánoční soutěž, 27.12. začneme ve studiu Kocis nahrávat 5 skladeb s dechovým a vokálním doprovodem Swingbandu Tábor. Otázka zní: Jaké skladby budeme nahrávat? na email: maredis@volny.cz napište 5 vašich tipů. Ze správných odpovědí, nebo jim nejbližších vybereme výherce, který obdrží balíček s naším merchem(tričko, cd, dvd, placky). Indicie jsou tyto: Tři ze skladeb patří mezi naše velké hity. Zbývající dvě jsme s Blážou ještě nehráli.Jednu z nich jste dokonce na koncertě slyšeli opravdu párkrát.... a to spíše vy dříve narození :-)