novinky ze světa zoopunku

DNES V LUKAVCI

Vypadalo to s náma dnes bídně. Včera se Pepa Sojka vrátil z nemocnice po operaci kolena a do poslední chvíle se rozhodoval, jestli dnešní koncert V Lukavci dá. Nakonec se rozhodl správně :-) Ale mění se line-up dnešní akce. Peshata vystoupí již ve 21:00 !! LINEUP AKCE LUKAVEC 25.11.2011 20:15 ASSORT PLASTIC 21:00 PESHATA 22:00 TOTÁLNÍ NASAZENÍ 23:30 Dukla Vozovna 00:45 Žádnej Stres 02:15 INFINITE

NEJBLIŽŠÍ PLÁNY

Jak jste si jistě všimli, do konce roku nás čeká pouze jeden koncert a to 25. listopadu v Lukavci u Pacova. Co se to s námi děje, proč nehrajeme více? Odpověď je jednoduchá. Příští rok naše kapela oslavuje 15 let a k tomuto malému výročí jsme si připravili takový malý, vlastně velký projekt. Pár koncertů s námi zahraje celá dechová sekce Swingbandu Tábor včetně vokalistek a klavíristy. Celý říjen Kuba Kubánec dělal na aranžích pěti skladeb, které chceme nahrát. O které skladby se jedná zatím neprozradíme, ale vězte, že tři z nich jsou největší hity a dvě jsme vzali ze starých cd. Máte se určitě na co těšit. Teď v listopadu budeme zkoušet, abychom v prosinci byli schopni nahrávat. Očekávejte videoreportáže ze zkoušek.

NÁROČNÝ VÍKEND

Minulou sobotu jsme odehráli dva koncerty, každý z nich byl jiný a přesto oba skvělé. Nejdříve jsme zahráli odpoledne na benefici pro táborský hospic Jordán a ačkoliv jsme spíše očekávali, jak vtipně poznamenal Bláža ".... že zde bude trochu mrtvo...", atmosféra byla vynikající. Jsme moc rádi, že nakonec se výsledná vybraná částka vyšplhala na téměř 23.000. Večer jsme odjeli ukončit letošní koncertní sezónu do ratajského nového klubu Pivovárek, který se svou rodinou a přáteli zrekonstruoval náš kamarád Matěj Kmínek. I když návštěvnost nebyla nijak slavná, užili jsme si to všichni náramně. Za nedlouho čekejte novinky z našeho tábora.

V ÚTERÝ V CHYŠKÁCH

V úterý 27.9. zahrajeme v Chyškách v místním KD, např. společně s Anopheles, Ranch hand... Hrajeme od 21:30.

ROZPAČITÁ PREMIÉRA V MALOSTRANSKÉ BESEDĚ

Do legendární Besedy jsme se těšili, bohužel díky ne úplně zvládnutému časovému harmonogramu jsme odehráli pouze něco kolem 35 minut. O půlnoci nám byla produkce zastavena. Nutno říci, že vše bylo podle podmínek klubu, jen škoda, že my jsme se to dozvěděli až po ukončení produkce. Pokud bychom věděli u půlnočním „stoptimu“, tlačili bychom určitě více na dodržení původního časového plánu, kdy jsme měli začít hrát nejdéle kolem 23:00. Omlouváme se tímto za zkrácený set, příště vám to v Praze jistě nahradíme.

DNES V PRAZE

na Malostranské Besedě, celý večírek začíná po osmé večerní, my přijdeme na řadu kolem půl jedenácté. Jedná se o poslední pražskou zastávku tento rok!!

DNES NA VALNÍKU

Dnes od 16:15 hrajeme na Sváťově festivale ROCK NA VALNÍKU, počásí je překrásné, přijďte na poslední skvělý festival tohoto léta.

KŘINICE U BROUMOVA

Na festivale Bigboš Křinice zahrajeme např. společně s From our hands, Airfare, Mauritius cca ve 20:30.

V SOBOTU ŽELEČ A SEDLČANY

Tuto sobotu zahájíme v 17:00 hudební program po fotbalovém turnaji Footfest v Želči u Tábora, poté se přemisťujeme do Sedlčan, kde zahrajeme ve 20:30 na Rockfestu.Těšíme se na vás. :-)

V NEDĚLI NA MS

Nebojte se, Peshata se nepřihlásila na mistrovství světa v zoopunku. To jen příští neděli zahrajeme na velkolepém Mighty sounds . Hrajeme od 13:35 na JAN HUS stagi. Těšíme se na vás, že nás přijdete podpořit v úvodu nedělního programu.

V PÁTEK PŘEŠTĚNICE

Po deštivém Basinfirefestu; kdy jsme odehráli neplánovaně dříve, abychom vytrhli trn z paty Danu Horynovi, který uvízl u zácpy; a příjemném Táboře, kdy i hrstka fanoušků udělala skvělou atmosféru; se po dvou letech vracíme tento pátek na festival do Přeštěnic. Zde hrajeme na malé stagi přesně o půlnoci!

BASINFIREFEST A ROCKOVÁ MAPA

Zítra si dáme malý dvojáček. Poprvé zahrajeme na známém metalovém festivale ve Spáleném Poříčí. Náš čas přijde v 16:25 na druhé stagi, která je zaměřena spíše na ska, punk rockové styly. Večer nás pak čeká tradiční festival Táborská rocková mapa po taktovkou Luboše Kocourka, který nás vypustí na pódium přesně ve 21:10. :-)

PRAVDA O KLIPU

Před několika měsíci jsme uveřejnili zprávičku, že klip by mohl být hotov v červnu. Je konec června a klip bohužel ... nikde. Jak na tom vlastně natáčení klipu teď je? Minulý rok v červnu jsme během jednoho sobotního dne ve vzdělávacím centru v Hlavatcích natočili záběry, ve kterých figurovala buď celá kapela nebo její členové. Zbývalo poté natočit už jen záběry s hercem, které byly odsunuty na další volný termín režiséra.Jenže volný termín režiséra byl najednou v nedohlednu: narození syna; rekonstrukce bytu, která trvá s problémy dosud; plno práce v zaměstnání.... Když už se konečně našel volný termín, přišla jobovka ze strany herce, který z ideologických důvodů z projektu odstoupil. :-) V mezidobí hledání dalšího herce se režisér rozhodl zbývající záběry natočit jinou filmovou technikou, kterou musel ale velmi složitě shánět. No a mezitím rok uběhl od prvních náběrů jako voda. A jak to vypadá teď? Herec byl nalezen, technika je sehnána.... a hledá se volný termín režiséra, no a to už znáte: roční syn, rekonstrukce bytu, plno práce v zaměstnání .... :-) Všichni věříme a vy věřte s námi, že to dlouhé čekání na klip Legendární vegetarián se vyplatí. Já mám nějaký pocit v kostech, že to bude mistrovské dílo režiséra Ondřeje Karpíška. Martin Peshata

KAM NA PESHATU V LÉTĚ ?

Po středečním výtečném koncertu ve Vagónu si dáváme na tři týdny pauzu, abychom hned 1.7. vyrazili na zteč českých festivalů. První pátek o prázdninách zavítáme poprvé na metalověji laděný Basinfirefest, jehož druhá stage je však zaměřená na punk, rock a ska styly. Zde se dlouho nezdržíme, abychom stihli ještě večerní hraní na Táborské rockové mapě. Jak se říká: všude dobře, u Kocise nejlíp. Další pátek 8.7. po dvouleté pauze obšťastníme návštěvníky přeštěnického festivalu. Hrajeme v brzkých odpoledních hodinách. Následující víkend zahájíme nedělní program na Mighty sounds. K tomuto festu snad ani nelze co dodávat. Týden na to, nás čeká další dvojáček. Od 17 hodin odstarujeme sobotní program na Footfestu a ihned po hraní zamíříme do Sedlčan na Rockfest. V srpnu nás čekají dva koncerty. 6.8. Křinice u Broumova a ve čtvrtek 25.8. na Svátově Rocku na Valníku. Těšíme se na vás.

VE STŘEDU VE VAGÓNU

Tuto středu si v našem oblíbeném klubu Vagón zahrajeme jako hosté společně s Hodně podně na křtu slánské kapely Deratizéři. Začíná se od 20:00, my hrajeme od 22:30. Těšíme se na vás!

KONCERTY H

Hořovice a Hlavatce. Po měsíční koncertní pauze si tento víkend zahrajeme dvakrát. V pátek v klubu Labe v Hořovicích společně s Punkus Humbertos a Compromysh, my hrajeme jako druzí, cca od 22:00. V sobotu si s Kocovinou odehrajeme pouťovou zábavu v hlavateckém KD. Začátek od 21:00 a vypadá to, že se budeme s Kocovinou střídat tak po 40 minutách. Na obě akce jste srdečně zváni !

KLID? NEBO TICHO PŘED BOUŘÍ?

Možná se zdá, že se v Peshatě nic neděje. To je ale jen klam. Právě pracujeme ve zkušebně na tom, abychom do koncertního playlistu přidali nějaké songy z nového cd. Možná přijde na řadu i deset let stará skladba. Co se týká klipu, jsme v kontaktu s naším režisérem. Dle jeho slov by mohl klip dokončit někdy v červnu, tak uvidíme. Koncerty na léto se pomalu doplňují, pár jich je ještě v jednání. Na podzim bychom rádi natočili singl. A třeba se dočkají i fanoušci "staré" Peshaty nějakého speciálního koncertu. Sledujte naše stránky.

V PÁTEK ÚSTÍ NAD LABEM

V pátek se po téměř třech letech podíváme opět do klubu Cirkus v Ústí nad Labem. Před námi Covers for lovers od 21:00, my po nich po desáté. Vstupné klasických 100,-. Těšíme se na vás. FB událost zde

ČEKÁ NÁS ZAS ULTRA DLOUHÝ VÝLET NA VÝCHOD?

Když jsme byli naposled na dálném východě ve Verměřovicích u Letohradu, přijeli jsme z koncertu domu o půl deváté ráno. Tuto sobotu si výlet zopakujeme, konkrétně do Slatiny nad Zdobnicí, kde se koná již tradiční Hajcuk fest, tentokrát s číslem 19. Naše maličkost přijde na řadu po desáté večerní. FB událost zde.

STAGEDIVING V MILÉNIU

Tak tohle jsme opravdu ještě nezažili ! Stagediving (skákání z pódia) je víceméně spojen s koncerty tvrdých hardcorových kapel, ale v sobotu v Miléniu bylo vidět, že i zoopunk mu svědčí. :-) Bonbónkem byl jistě závěrečný skok Kubánce i Bláži. Tábor se opět povedl na výbornou, děkujeme všem počínaje zvukařem Lubošem, osvětlovačem Mílou, pokračujíc pořadateli, ochrankou, spoluvystupujícími a konče VÁMI fanoušky. Excelentní jízda! Fotky třeba zde , tady nebo tu. :-)

PESHATA V TÁBOŘE

Tuto sobotu si společně s Hodně podně a Volantem zahrajeme v Miléniu. Start od 21:00, lístky v předprodeji za stovku, na místě za stopade. Těšíme se na vás.

PESHATA NA BASINFIREFESTU

V pátek 1. července si zahrajeme na známém a metalovými jmény opředeném Basinfirefestu. Snad nám do té doby naroste háro. :-) Informace o festivale "zde".

ZIMNÍ KONCERTNÍ SPÁNEK KONČÍ

Tuto sobotu 19.2. si zahrajeme ve Strakonicích na Habeši na křtu cd skupiny Mamuma. Koncert začíná ve 20:00, první zahraje Ticho de pre Cupé band, po nich my a večírek zakončí oslavenci. Ve Strakonicích zahrajeme po 10 letech a to už se vyplatí se na nás přijít podívat, jak jsme za tu dobu omládli. :-) Soutěž o volňásky na sobotní koncert najdete na profilu www.bandzone.cz/mamuma

OMLUVA

Omlouváme se fanouškům, kteří chtěli navštívit náš sobotní koncert v žilinském Retro clubu, ale z vážných osobních důvodů jednoho ze členů nemůžeme přijet. Věříme, že v budoucnu budeme moci naši absenci plnohodnotně nahradit. Omluva míří samozřejmě i k pořadatelům....

KRÁSNÝ A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2011

Vám přeje Peshata

ŠŤASTNÉ A VESELÉ

Šťastné a veselé a v neděli v Želči. :-)

HLASOVÁNÍ O BOOKLET 2010

Na FB profilu Megaton production lze hlasovat o nejlepší booklet roku 2010. Obal našeho posledního cd se dostal do výběru, proto prosíme všechny facebookáře, aby hlasovali zde. Stačí si vybrat náš obal a zmáčknout "líbí se mi" :-) Děkujeme.

PŘÍŠTÍ PÁTEK V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

Předposlední koncert tohoto roku společně s Fialkama a Vipýchanou fčelou.

V SOBOTU JISTEBNICE A NOVÁ TRIKA!

Návštěvníci sobotního koncertu v Jistebnici budou mít jako první možnost vidět a samozřejmě i zakoupit nová trika. Koncert začíná od 21:00 , pořadí je následující : 1. Absolutní všechno, 2. Volant, 3.Peshata. Těšíme se na Vás!

NOVÁ TRIKA JIZ BRZY V NAŠEM ESHOPU

Příští týden přibudou do našeho shopu zbrusu nová trika. Můžete se těšit na dva motivy a hřejivé letní barvy.