novinky ze světa zoopunku

VÁNOČNÍ SOUTĚŽ

S blížícími se vánočními svátky jsme se i my rozhodli podarovat některé z našich fanoušků a fanynek. Ale nic není zadarmo. :-) Nejdříve nám musíte napsat odpovědi na dvě otázky. A to: Kolik Peshata odehrála celkem koncertů ke dni 23.11. 2007? Jaký honorář dostala Peshata po koncertu v táborském Orionu 19.6. 1998? Nejbližší tři tipy na každou z otázek získají hodnotné ceny z našeho shopu (CD, MC, trika, placky). Uzávěrka soutěže je 31.12. 2007. Odpovědi zasílejte na email: maredis@volny.cz

SKRÝCHOV SE OPĚT POVEDL!

Na dvě stovky lidí si našlo zasněženou cestu do „kulturáku“ ve Skrýchově. Láďa se zraněnou nohou se stal naprosto zaslouženě hrdinou večera. Budeme se společně s vámi těšit opět na duben.

VE SKRÝCHOVĚ HRAJEME !!

Po krátké zkoušce se Ládin rozhodl, že koncert ve Skrýchově dá. Zraněná noha mu samozřejmě brání, aby ukázal celé své bubenické umění, ale snad se to povede ke spokojenosti všech.

ZRANĚNÍ BUBENÍKA :-(

Smutná zpráva přišla z úst Ládi Benáka, našeho bubeníka. Při nedělním zápase v ricochetu špatně došlápl a až dnes, kdy bolest neodcházela, si došel k lékaři. Rozhodnutí doktora bylo velmi rychlý a Láďa putoval ihned na operační sál, kde mu spravili Achillovu šlachu. Týden si poleží v nemocnici, z toho důvodu musíme zrušit páteční koncert v Písku. O koncertě ve Skrýchově se rozhodne příští týden, podle toho, jak se bude zranění dál vyvíjet. Přejme Ládinovi brzké uzdravení.

BOKOVKY KUBY KUBÁNCE

Někteří příbuzní Kuby tvrdí, že už jako nemluvně se nechával rád houpat v kočárku a to s důrazem na druhou a čtvrtou dobu s občasnými synkopickými přírazy. Možná už v té době se projevila jeho láska k hudbě zvané swing.

celé

SERIÁL: NAŠE BOKOVKY

Nebojte se, náš seriál nebude o našich neexistujících milenkách, ani o našem šatníku a typu jeansů. Budeme se totiž zabývat kapelami, ve kterých naši členovci kdysi hráli anebo pořád hrají. Dozvíte se o našich krušných hudebních začátcích, o tom, co vlastně bylo před Peshatou, ale nevynecháme ani pikantní historky z „natáčení“ anebo hraní. První na řadu přijde Kuba Kubánec. Brzy se těšte.

OHLÉDNUTÍ – CHÝNOV (17.8. 2007)

Na Táborsku hrajeme asi tak často, jak často si Pepík uklízí svoje auto. Takže jsme rádi kývli na nabídku Volantu si s nimi zahrát v nedalekém Chýnově. Původně to prý měla být klasická zábava, ale jak my, tak ani Pardubičáci nehrajeme tři na tři, ani dva na jednu, takže se z toho nakonec vyklubal mini ska punk fest ještě s Němou výčitkou.

celé

SKA VEČÍREK

Po měsíční pauze opět vyrážíme tento víkend na koncert. A to do dalekých Verměřovic u Letohradu, kde se koná festival obsazený špičkou československé ska scény. Začínáme od půlnoci, před námi zahrají Polemic, Fastfood a Prague ska conspiracy.

DALI JSME SE DO NOVINEK

Během měsíční pauzy, kdy jsme nekoncertovali, jsme se nijak neváleli, ale začali tvořit nový věci. Zatím funguje model, kdy Petr Svetr pošle text a Martin s Kubou vymyslí hudbu a melodii zpěvu. V plenkách jsou dvě písničky, ke kterým jistě přibydou brzy další. Můžete se těšit na jednu melancholickou střednětempovou věc a na jednu skapunkovou vypalovačku.

OHLÉDNUTÍ – RUDAVA - SLOVENSKO (28.7. 2007)

Na začátek takovou malou Einsteinovu hádanku. První výlet na Slovensko nás čekal poslední víkend v červenci. Nejmladší člen kapely jel s nejstarším v novějším autě. Nejnovější aparát se vezl v autě s jediným studovaným hudebníkem v kapele. Pozounista měl druhou kytaru v druhém autě. Menší auto je červené. Kytarista neměl možnost slyšet při jízdě nejčerstvějšího ženáče. Urostlejší řidič si dal při obědě pivo. Naše otázka zní: Jak je to daleko na Rudavu? Jak by řekl režisér Dušan Klein divákům Pátera Knoxe:“ Myslím, že jsme vám dali dostatek indicií….“

celé