novinky ze světa zoopunku

DESKU JSME VÍTALI V PÍSKU A VE SKRÝCHOVĚ

celé

NOVÉ CD OBJEDNÁVEJTE V eSHOPU

Dnes, tedy na Apríla, vyšlo oficiálně nové album skupiny Peshata. Zároveň byl i spuštěn nový web, v jehož eShopu si CD můžete ode dneška objednávat za skvělou cenu 200 Kč + poštovné. Kromě jednotlivých zájemců se mohou hlásit i nezávislí prodejci, kteří mají zájem CD prodávat ve svých distrech, on-line shopech nebo třeba na koncertech vlastních kapel. Na výhodné "velkoobchodní" ceně se určitě dohodneme. Pište na: maredis@volny.cz

NOVÁ DESKA A NOVÝ WEB UŽ V SOBOTU!!!

Symbolicky na Apríla, tj. 1. dubna 2006 vychází nová deska skupiny Peshata s názvem Hra na doktora, což je zároveň i název jedné z nejzásadnějších písní, kterou na desce najdete. Lisované CD Extra vyjde pod hlavičkou Fishdale Records a od soboty bude možné objednat si ho v eShopu na nově spuštěném webu.

ZÁHADA BLAIR WITCH DNES NA ČT 1

Jak už jsme avizovali, součástí nového cédéčka bude i videoklip k písni Záhada Beer Witch, kterážto je lehkou parodií na kultovní horor Záhada Blair Witch, který po naší dohodě s generálním ředitelem Janečkem uvede dnes ve 23:15 ČT 1. Tak na něj mrkněte, ať se pěkně naladíte na náš klip. Doporučujeme film sledovat pokud možno o samotě, se zhasnutými světly a za bouřky.

XII. TITANIC (REKONSTRUKCE)

Na úplný závěr playlistu nové desky jsme zařadili jednu léty prověřenou, do nového kabátku převlečenou tutovku. Titanic je jednou z mála skladeb z období prvních dvou demosnímků, kterou hrajeme dodnes naživo, a protože se naše aranže za tu dobu poněkud proměnily, rozhodli jsme se vám tu proměnu dokumentovat zařazením aktuální verze na novou desku. Schválně si můžete obě verze porovnat.

XI. POVLTAVSKÉ PIVÉNY

Lahodné šplouchání říční vody si vás podmaní hned zkraje této zhudebněné pocty všem vodákům světa. Píseň svižně plyne v rytmu pádel nořených do ševelící vody v nepravidelném rytmu nekoncentrovaných zadáků a ještě méně koncentrovaných háčků. Tak jako ve starých řeckých bájích lákaly proradné sirény zmámené námořníky na skaliska, lákají na dolním toku Vltavy proradné pivény žíznivé vodáky na ostré kameny v zátokách s pivními kiosky. Čest jejich památce!

X. MRAVENČENÍ

Vliv kyseliny mravenčí na sexuální apetenci zatím nebyl literaturou uspokojivě popsán. Proto jsme se rozhodli, že si na zmíněnou problematiku pěkně posvítíme. Dva hlavní hrdiny jsme zastihli jednoho horkého letního dne na břehu řeky, ve vysoké trávě a hustém kapradí, kterak si navzájem pomáhají z ještě navlhlých plavek. V zápalu vášně si nevšimnou toho, že pod travnatým porostem bydlí početné společenství malých, rezatých mravenců. A tak se začnou dít věci...

IX. POTLACH

Tato píseň se měla původně jmenovat Vítej brachu na potlachu, ovšem v zájmu úspory tiskařské černi jsme se nakonec rozhodli její název zkrátit na jednoslovný Potlach. Odkrýváme zde nepříliš známé stránky trampingu a čundráctví, jemuž se v našich končinách aktivně věnuje zhruba 4% obyvatel. Vítejte v hlubokých lesích, kde praská oheň, šumí koruny stromů a hučí klády. Skladba se mimo jiné měla objevit na oficiálním soundtracku k americkému filmu Zkrocená hora, ovšem nakonec jsme se s produkcí nedohodli na penězích.

VIII. HRA NA DOKTORA

Hráli jste si jako malí rádi na doktora? Zastáváme názor, že se tahle hra dá úspěšně hrát i v dospělosti. Stačí jen mít dobrou taktiku. Hrdina naší písně ji má a celkem zdárně ji aplikuje na svých cestách po celém světě. Aktuálně vyrazil na Slovensko, kde mu ovšem plány zkřížil zuřivý bača. Romantické písni, plné dechových fines a klenutých flétnových exhibic, to dodává patřičnou gradaci. Bude vám z toho běhat mráz po zádech.

VII. LOVOSICE

Lovosice jsou obec, která proslula jak svou délkou, tak i společnou zálibou tamních obyvatel. Všichni tam totiž rádi loví. Ještěrky, jeleny a nebo třeba ženy. Zejména pak blondýny. V lovecké písni z Lovosic se to zkrátka lovci a lovenou zvěří jen hemží. Tak tiše, ať nikoho nevyplašíte!