novinky ze světa zoopunku

IX. POTLACH

Tato píseň se měla původně jmenovat Vítej brachu na potlachu, ovšem v zájmu úspory tiskařské černi jsme se nakonec rozhodli její název zkrátit na jednoslovný Potlach. Odkrýváme zde nepříliš známé stránky trampingu a čundráctví, jemuž se v našich končinách aktivně věnuje zhruba 4% obyvatel. Vítejte v hlubokých lesích, kde praská oheň, šumí koruny stromů a hučí klády. Skladba se mimo jiné měla objevit na oficiálním soundtracku k americkému filmu Zkrocená hora, ovšem nakonec jsme se s produkcí nedohodli na penězích.

VIII. HRA NA DOKTORA

Hráli jste si jako malí rádi na doktora? Zastáváme názor, že se tahle hra dá úspěšně hrát i v dospělosti. Stačí jen mít dobrou taktiku. Hrdina naší písně ji má a celkem zdárně ji aplikuje na svých cestách po celém světě. Aktuálně vyrazil na Slovensko, kde mu ovšem plány zkřížil zuřivý bača. Romantické písni, plné dechových fines a klenutých flétnových exhibic, to dodává patřičnou gradaci. Bude vám z toho běhat mráz po zádech.

VII. LOVOSICE

Lovosice jsou obec, která proslula jak svou délkou, tak i společnou zálibou tamních obyvatel. Všichni tam totiž rádi loví. Ještěrky, jeleny a nebo třeba ženy. Zejména pak blondýny. V lovecké písni z Lovosic se to zkrátka lovci a lovenou zvěří jen hemží. Tak tiše, ať nikoho nevyplašíte!

VI. O (MU)SLIMÁKOVI

Žil byl v lese jeden slimák, který se jednoho suchého dne rozhodl přivolat vláhu přímluvou u samotného Aláha. Na druhý den skutečně sprchlo, ovšem slimák nebyl dostatečně vděčný, za což ho do roka a do dne stihl zasloužený trest. Orientální píseň vhodná k břišním tancům v prostředí lokálních harémů.

V. VĚNEČNÍCI OBECNÍ

V dnešní době, kdy lidstvo proniklo už takřka do všech skulin a záhybů naší planety, je stále těžší objevit byť jen novou bakterii. Nedávný objev českých vědců proto vyrazil dech odborné i laické veřejnosti na celém světě. Na územi České republiky totiž objevili zcela nový druh savce. Dali mu jméno věnečník obecný, a to podle signifikantní vlastnosti, kterou se vyznačuje. Tak jako kupříkladu slepice klade vajíčka, věnečník klade věnce. Této činnosti se věnuje po celý rok a zejména pak o státních svátcích.

IV. ZAMILOVANÝ VODNÍK

Láska kvete nejen mezi lidmi různých či stejných pohlaví, ale i mezi lidmi a vodníky. Těžko říct, zda bude někdy podobné partnerství zákonem registrováno. Hrdinovi naší písně, světle zelenému vodníkovi od nejmenovaného rybníka, by to ale stejně mohlo být jedno. Sličná pradlena Helena totiž jeho fanatickou lásku neopětuje. Vodník se tak uchyluje do říše nenaplněných snů. V tom příběhu se nejspíš pozná každý z nás.

III. PASÁČEK ZLATOKOP

Nelákala vás někdy romantická představa dobývání zlata na divokém Západě? Hrdinu naší písně tedy rozhodně ano. Jen s tím rozdílem, že své štěstí zkouší místo kdesi v severní Kalifornii na zahradě před svým domkem. Pomáhá mu v tom i jeho partnerka. A spolu nakonec objeví opravdový zlatý důl. Co by to ale bylo za příběh, kdyby všechno bylo tak růžové, jak se na první pohled zdá...

II. NA SANÍCH

Jedna z písní, kterou už jistě znáte z koncertů. Vlastně druhá nejstarší skladba na nové desce. Vypráví o zálibě dvou kamarádů v jízdě na saních. Jak se ale postupně dozvíte, chlapci nejezdí na obyčejných saních. K jeskyni ve stráni chodí budit šestihlavé saně, na které pak proti jejich vůli nasedají a nechají se vozit po kraji. Saně z toho nejsou zrovna nadšené a tak je taková jízda vpravdě adrenalinovým zážitkem. Však taky píseň řádně frčí kupředu. Budete si muset držet klobouky!

I. ZÁHADA BEER WITCH

V případě úvodní skladby celého alba jsme se nechali inspirovat nízkorozpočtovým hororem Záhada Blair Witch. Nejen v lesích kolem Marylandu se dějí podivné věci. Lesy v okolí obce Prasetín jsou taky pěkně zrádné. Příběh skupiny kamarádů, kteří se vydají do lesa na výlet uvidíte i zfilmovaný v historicky prvním videoklipu naší skupiny. V příběhu se bloudí, kroutí se mapy, rozhrnují se houštiny, prozkoumávají neznámé objekty a nakonec všechno dobře dopadne.

DOBŘE VYHLAZENÁ DVANÁCTKA

V následujících dvanácti dnech vám postupně představíme všechny písničky, a to ve stejném pořadí, v jakém je najdete na nové desce. Stručně vám naznačíme, o čem jsou, jací hrdinové v nich vystupují a kde se odehrávají. Co píseň, to věru silný příběh! :)
Vývoj webových aplikací - ladislavbenak.cz  Vytvořil  Ladislav Benák